http://julianaheng.com/wp-content/images/princess_frog_plush.jpg

رمز خوشبختی, رضایت, موفقیت بزرگ, احساس خوب, قدرت فردی و کارایی این است که عادت کنید هر روز اولین کاری که انجام می دهید خوردن قورباغه خودتان باشد.

خوشبختانه می توانید از طریق تمرین این مهارت را یاد بگیرید و هنگامی که توانستید قبل از هر کاری عادت شروع مهمترین کار را در خود به وجود آورید, موفقیت شما حتمی خواهد بود.

در اینجا خلاصه ای از بیست و یک روش فوق العاده برای غلبه بر تبلی و انجام کار بیشتر در زمان کمتر را که چکیده فصل های کتاب است می خوانید. این اصول و قواعد را مدام مرور کنید تا عمیقاً در ذهن و عمل تان ریشه بدواند و در نتیجه موفقیت آینده تان تضمین شود:

·         سفره را بچینید

دقیقاً تصمیم بگیرید که چه می خواهید. روشن بودن در این مورد یک شرط اساسی است. پیش از شروع کار, هدف ها و تصمیم هایتان را بنویسید.

·         برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید

برنامه هایتان را روی کاغذ بیاورید. به ازای هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی می کنید, به هنگام اجرای آن پنج یا شش دقیقه در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.

·          قانون ۲۰/۸۰ را در همه امور به کار بگبرید

۸۰ درصد از دستاوردهای تان نتیجه ۲۰ درصد از فعالیت شماست. همواره تلاش خود را روی این ۲۰ درصد متمرکز کنید.

·         پیامد کارها را در نظر داشته باشید

مهم ترین و ضروری ترین کارهای شما آنهایی هستند که می توانند بیشترین تأثیر را چه مثبت و چه منفی روی کار و زندگی شما بگذارند. به جای تمرکز روی سایر کارها, تمام توجهتان را معطوف به این نوع کارها کنید.

·         روش الف ب پ ت ث را مدام به کار بگیرید

قبل از شروع لیستی از کارهایتان تهیه کنید و سپس آنها را از نظر ارزش و ضرورت اولویت بیدی کنید تا مطمئن شوید که همیشه در حال انجام مهم ترین کارهایتان هستید.

·         روی اهداف اصلی تمرکز کنید

نتایجی را که باید قطعاً از کارتان به دست آورید تا بتوانید بگویید که به خوبی از عهده کار بر آمده اید مشخص کنید و در تمام مدت قاطعانه به دنبال به دست آوردن آنها باشید.

·         به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید

هیچوقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد اما همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست.

·         پیش از شروع, مقدمات کار را کاملاً فراهم کنید

آمادگی تمام و کمال قبل از شروع کار مانع عملکرد ضعیف می شود.

·         همیشه یک شاگرد باقی بمانید

هر چه در ارتباط با کارهای ضروری و مهم تان دانش و مهارت بیشتری به دست آورید, می توانید سریع تر آنها را شروع کنید و زودتر به اتمام برسانید.

·         استعداد های منحصر به فرد خود را تقویت کنید

دقیقاً مشخص کنید چه کاری است که در حال حاضر خیلی خوب انجام می دهید یا در آینده می توانید خیلی خوب انجام دهید. سپس تمام توان خود را در انجام آن به کار گیرید.

·         محدودیت های اصلی خود را مشخص کنید

محدودیت ها و یا عوامل بازدارنده درونی و بیرونی خود را مشخص کنید, عواملی که سرعت شما را در دست یابی به مهم ترین هدف هایتان تعیین می کنند. سپس تمرکزتان را به از بین بردن این محدودیت ها معطوف کنید.

·         هر بار یک بشکه جلو بروید

اگر کارها را مرحله به مرحله انجام دهید, می توانید بزرگترین و پیچیده ترین کارها را به انجام برسانید.

·         خودتان را تحت فشار بگذارید

تصور کنید که یک ماه دیگر باید شهر را ترک کنید. طوری کار کنید که گویا مجبور هستید قبل از ترک شهر تمام کارهای اصلی تان را به اتمام برسانید.

·         قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید

اوقاتی از روز را که از نظر ذهنی و جسمی کارایی بیشتری دارید مشخص کنید و مهم ترین و ضروری ترین کارهایتان را در این اوقات انجام دهید. به اندازه کافی استراحت کنید تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

·         خودتان را به فعالیت ترغیب کنید

خودتان مشوق خودتان باشید. در هر شرایط یا موقعیتی به دنبال کسب نتایج خوب باشید. به جای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید. همواره فردی خوش بین و سازنده باشید.

·         روش تنبلی سازنده را تمرین کنید

هیچکس نمی تواند همه کارها را انجام دهد. بنابر این باید یاد بگیرید که از روی عمد در انجام برخی از کارهایی که از ارزش و اهمیت کمتری برخوردار هستند تنبلی کنید. با این کار خواهید توانست وقت کافی برای معدود کارهایی که واقعاً مهم هستند ایجاد کنید.

·         اول سخت ترین کار را انجام دهید

روزتان را با سخت ترین کار آغاز کنید, کاری که می توان بزرگترین تأثیر را بر خودتان و حرفه تان بگذارد, و تا وقتی که آن را تمام نکرده اید دست از کار نکشید.

·         کار را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید

کارهای بزرگ و پیچیده را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و سپس هر بار یک قسمت از کار را شروع کنید و به اتمام برسانید.

·         وقت بیشتری ایجاد کنید

برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنید که به صورت طولانی مدت هر روز وقت کافی برای تمرکز کامل روی کارهای مهم و اصلی داشته باشید.

·         سرعت انجام کار را افزایش دهید

عادت کنید که کارهای اصلی خود را سریع تر انجام دهید. به عنوان فردی که کارها را سریع و دقیق انجام می دهد مشهور شوید.

·         هر بار یک کار مهم انجام دهید

کارهای ضروری تان را دقیقاً مشخص کنید. سریعاً کار را شروع کنید و سپس بدون توقف تا اتمام ۱۰۰ درصد کار پیش بروید. این رمز واقعی افزایش کارایی و بهره وری فردی است.

———————————————————————————-

اراده کنید که هر روز این اصول را تمرین کنید تا جزئی از عادت های شما شوند. با ایجاد این عادت های مدیریت فردی و تبدیل آنها به بخشی از ویژگیهای شخصیت خود آینده تان را تضمین کنید.

فقط کافی است این کار را بکنید:

قورباغه را قورت بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!