دانشنامه ماليدستورالعمل ها

آیین نامه جامع مالی

Reportآیین نامه جامع مالی

آیین نامه جامع مالی 

مقدمه

بمنظور مشخص نمودن روشهای مالی و ایجاد سیستمی مدون آیین نامه جامع مالی  بشرح زیر جهت «شرکت تولیدی ………   » تدوین گردیده است .

 فصل اول : کلیات

 * کلیه عملیات مالی شرکت تولیدی ……… که در این آیین نامه شرکت نامیده می شود ، دارای استقلال مالی بوده و بر اساس مفاد مندرج در این آیین نامه و اساسنامه و سایر مقررات مربوطه انجام می شود .

 ماده ۱
  شرکت شامل دفتر مرکزی و کارخانه و واحد خدمات پس از فروش می باشد که به موجب ساختار مصوب سازمانی وجود داشته یا در آینده ایجاد خواهد شد .
 ماده ۲
  کلیه وقایع عملیات مالی شرکت و نحوه تنظیم ، ثبت ونگهداری دفاتر و حسابها و گزارشات مالی بموجب این آیین نامه و بر اساس اصول و موازین پذیرفته شده حسابداری خواهد بود.
 ماده ۳
  دفاتر مالی عبارت است از کلیه دفاتری که در اجرای ماده ۲ و قوانین و دستورالعملهای متناسب نیازهای شرکت مورد استفاده قرار می گردد.
 ماده۴
  خلاصه وقایع وعملیات مالی شده درشرکت مستقیماَ از طریق اسناد ارسال شده توسط شرکت مربوطه در دفاتر مالی اداره مرکزی ثبت خواهد گردید.
تبصره : در مواردیکه به تشخیص مدیر مالی و تائید مدیر عامل هر یک از قسمتهای شرکت توانائی لازم و کافی برای ثبت و نگهداری دفاتر داشته باشند تراز آزمایشی ماهانه، جایگزین ارسال اسناد ومدارک مثبته جهت ثبت در دفاتراداره مرکزی می گردد.
 ماده ۵
گزارشات پایان دوره مالی شرکت شامل صورتحساب سود وزیان برای یک دوره مالی صورتحساب سود وزیان جامع و تراز نامه شرکت در پایان همان دوره مالی ، صورتحساب گردش وجوه نقد ویادداشتهای همراه ومقایسه عملکرد با بودجه مصوب و گزارش مدیر عامل شامل تجزیه و تحلیل اقلام مهم و مفید ولازم برای تصمیم گیری در مورد وضعیت مالی وسایر عملیات فنی و اجرائی شرکت می باشد که برای بررسی و تائید در هیئت مدیره وارائه به مجمع عمومی جهت تصویب تهیه می گردد.
 ماده ۶
 صورتحسابهای پایان دوره فوق الذکر همراه با گزارشات مورد لزوم پس از تصویب هیئت مدیره می بایست حداکثر ۲۰ روز قبل از تشکیل مجمع عمومی در اختیار بازرس قانونی شرکت قرار گیرد و با عنایت به ماده ۶۵ اساسنامه شرکت حداکثر ظرف ۴ ماه پس از پایان سال مالی مجمع عمومی شرکت جهت تصویب صورتحسابهای مالی مذکور تشکیل می گردد.
ادامه مطلب
1 2برگه بعد
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

10 نظر در “آیین نامه جامع مالی”

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
    آئین نامه جامع مالی با مقداری ویرایش به درد شرکت من میخوره ولی کپی میخواستم بکنم نمیشه. لطفا" راهنمایی و کمکم کنید ممنون

    1. با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم از جنابعالی خواهش بکنم که در صورت امکان فایل word این آیین نامه مالی را برای بنده ایمیل بفرمایید . متشکرم مجتبی گودرزی

  2. باسلام
    ضمن تشکراززحمات شما؛ ممنونن می شوم اگرنسخه قابل ویرایش به ایمیل بنده ارسال فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com

بستن
قالب وردپرس