business_plan-620x620

اگر شما هم به دنبال کار میگردید حتما در طول روز به آگهی های استخدامی مراجعه میکنید یا از سایت های استخدامی استفاده میکنید. یکسری از کار جویان هستند که تصوراتی از استخدام و مراحل استخدام شدن و انجام مصاحبه دارند اما زمانی که این اتفاق می افتد و شخص برای مصاحبه به شرکتی مراجعه میکند خیلی از تصورات ذهنی که داشته از واقعیت دور است. در خیلی از مواقع فرد نمیتواند آنچه را که کارفرما از او خواسته یا سوال کرده را پاسخ دهد یا تصورش از محیط کاری به گونه ی دیگری بوده است. به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر ۷ باور غلط در اکثر کار جویان وجود دارد که باید آنها را از ذهن دور کنند تا بهتر بتوانند کار مورد نظرشان را پیدا کرده و در نهایت استخدام شوند.

۱-گاهی اوقات متن یک آگهی آنقدر جذاب و جالب نوشته شده که توجه خواننده را به خود جلب میکند و با آنچه که شما در ذهن دارید کاملا تطبیق دارد و فکر میکنید این کار حتما مال شماست. اما این طرز تفکر صحیحی نیست شما هنوز از ماهیت کار با خبر نیستید محیط را ندیدید. مصاحبه ای انجام ندادید و از همه مهمتر شرایط کاری را نمیدانید پس بنابراین بلند پروازی نکنید چون باعث میشود کار مطلوب خود را به دست نیاورید.

۲-وقتی که مرحله ی مصاحبه را به خوبی سپری میکنید لزوما نباید فکر کنید که استخدام شما حتمی است. پس از مصاحبه کارفرما به بررسی آنچه که در مصاحبه انجام شده می پردازد و در نهایت شخص مورد نظر را انتخاب میکند بنابراین حتما نباید پس از انجام مصاحبه منتظر بمانید تا استخدام شوید.

۳-برخی از کارجویان بسیار عجول هستند و میخواهد در همان وهله ی اول استخدام شوند. اما استخدام کارمندان یکسری روند اداری دارد. تنها شما نیستید که برای استخدام مراجعه میکنید بلکه افرادی دیگر با شرایطی مثل شما برای استخدام و انجام مصاحبه آماده هستند بنابراین عجله نکنید.

۴-همیشه بین دو تا سه روز یا شاید هم نزدیک به یک هفته فرآیند استخدامی به طول میانجامد. استخدام های مراکز دولتی که در چندین مرحله انجام میشوند که تا ماه ها ممکن است طول بکشد بنابراین شما همچنان به دنبال کار باشید و منتظر نمانید تا با شما تماس بگیرند. همچنان به یافتن کار مورد نظرتان ادامه دهید چون ممکن است فرصت های بهتری وجود داشته باشد و شما از آن بی خبر باشید.

۵-بدترین اشتباهی که افراد در پیدا کردن کار دارند این است که امید به پیدا کردن کار توسط دوستان یا افراد فامیل دارند. هرگز نباید خود را مشغول به این جور تفکرات کنید البته که خوب است برای پیدا کردن کار به همه بسپرید تا کاری برای شما پیدا کنند اما اینکه به امید آنها باشید تنها باعث هدر دادن وقت تان می شود.

۶-شما باید آنچه را که در واقعیت هستید در رزومه یا زمان مصاحبه بیان کنید یعنی اینکه اغراق در آنچه که میگویید باعث دلخوری در آینده خواهد شد زیرا توانایی های شما در عمل و در زمان انجام کار مشخص میشود بنابراین اگر آنچه را که نیستید بنویسید بعدا دچار مشکل خواهید شد.

۷-مدرک تحصیلی شما نباید توقع شما را بیش از حد بالا ببرد. اگر تا به حال تجربه ی کاری نداشتید و برای اولین بار میخواهید مشغول به کار شوید باید بدانید که در ابتدا حقوق و دستمزد شاید مطلوب شما نباشد و این نباید شما را ناامید کند درست است که شما وقت تان را برای تحصیل در دانشگاه قرار دادید اما باید کار را یاد بگیرید تا درآمد تان افزایش یابد. در واقع شما باید از آنچه که در دوران تحصیل آموختید برای کار استفاده کنید اما در همان وهله ی اول نباید به خاطر تحصیلات عالیه توقع تان زیاد باشد.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!