computer

خانمها معمولا مدیریت اقتصادی بهتری دارند. آنها بهتر میتوانند صرفه جویی کنند و پول را با برنامه ریزی خرج کنند. ایده های مالی که خانمها اغلب در زندگی برای مدیریت مالی استفاده میکنند ایده های بسیار خوب و کارآمد است. فرقی نمیکند که خانمها شاغل باشند یا خانه دار در هر دو صورت آنها بهتر میتوانند اوضاع مالی را با برنامه ریزی بهبود ببخشند اما در این میان کارشناسان اقتصادی معتقدند برای اینکه خانمها بتوانند امور مالی شخصی خود را سر و سامان بدهند باید یکسری نکات را رعایت کنند. به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر کارشناسان علاوه بر توصیه هایی که در زمینه مدیریت پول در دوران بازنشستگی و پس انداز کردن در طول زندگی دارند برای خانمها یکسری توصیه های جدیدی در زمینه ی مدیریت مالی دارند. که در اینجا به معرفی این ۷ راهکار میپردازیم.

۱-کاتلین گریس، برنامه ریز و مشاور مالی و اقتصادی که نویسنده کتاب های مختلف نیز هست به خانمها توصیه میکند امور اقتصادی شخصی و خانوادگی را از یکدیگر جدا سازند. این بدین معناست که خانمها همیشه باید در زندگی پس اندازی را برای خود در نظر بگیرند. او معتقد است که مردان اغلب به دلیل کار و مشغله ی فراوان نمیتوانند مدیریت مالی خوبی در زندگی داشته باشند بنابراین خانم های متاهل همیشه باید پس اندازی برای روزهای بحرانی داشته باشند.

۲-باربارا استنی از دیگر کارشناسان اقتصادی و نویسنده ی کتاب “Overcoming Underearning” معتقد است خانمهایی که شاغل هستند اغلب به دلیل حقوق اندکی که دریافت میکنند مدیریت مالی بهتر دارند آنها همان بودجه ی کم را هم استفاده کرده و هم پس انداز میکنند. خانمها بیشتر باید روی بحث درآمد تمرکز کنند خانمهای شاغل معمولا بهتر میتوانند حساب دخل و خرج را به تعادل برسانند تا خانم های خانه دار البته در هر دو این موارد به خانمها توصیه میشود که حتما برای اوضاع اقتصادی بهتر کار کردن را فراموش نکنند.

۳-خانمها باید برای دوران بازنشستگی از امروز برنامه ریزی کنند چون خانمها معمولا آینده نگری بیشتری دارند بنابراین بهتر است سالانه حدود ۱۰ درصد از درآمد خود یا همسرشان را برای دوران بازنشستگی ذخیره کنند.

۴-خانمها بیشتر باید پول هایشان را پس انداز کنند تا خرج. این بدین معناست که خانهای شاغل باید درآمدشان را برای خود ذخیره کرده و کمتر از آن برای خرج کردن استفاده کنند و اینکه باید کمتر خود را در معرض قرض گرفتن پول قرار دهند. در خیلی از موارد خیلی از دانشجویان وام هایی را که دانشگاه به آنها میدهد را استفاده میکنند اما پرداخت اقساط برای شان مشکل است بنابراین خانمها باید در حد امکان خود را به قرض گرفتن پول عادت ندهند.

۵-موسسه بازنشستگی زنان در اروپا به خانمها توصیه میکند که برای ۳ منظور باید پول پس انداز کنند اول برای خودشان، وضعیت مالی زندگی و در نهایت برای بازنشستگی خود باید در طول دوران زندگی حتما پس انداز کنند تا فرزندان نیز از آنها پس انداز کردن را یاد بگیرند.

۶-از آنجایی که خانمها مدیریت مالی بهتری دارند به آنها توصیه میشود که نیازهای مالی شان را در طول زندگی تخمین بزنند. امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی در زندگی و مدیریت بودجه باید همیشه خانمها پس انداز هایشان را بیش از نیاز زندگی شان تخمین زده و بیش از آنچه که تصور میکنند پس انداز کنند.

۷-اگر منبع درآمدتان را با ایجاد یک کسب و کار کوچک بیشتر کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی خانمها میتوانند با راه اندازی کارگاه ها با همکاری یکدیگر علاوه بر کارآفرینی در آمد زایی کنند. خانمها میتوانند ایده های کاری شان را با یکدیگر در میان گذاشته و با سرمایه هر چند اندک با همکاری هم کسب و کاری را راه اندازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!