خسته نباشی !
خسته نباشی !

یکی از روشهای مدیریت این است که هر چه را پرسنل تحت مدیریت انجام می دهند شما یک ایراد بگیری و آنها را در حالت همیشه بدهکار قرار دهی . مدیر تولید تمام سعی اش را کرده است تا مثلا برنامه تولید را بنحو احسن اجرا کند در بازدید مدیر کارخانه یا مدیر بالاتر بدون اینکه به این زحمت و تلاش توجه شود به کثیفی جزئی کف سالن گیر داده می شود . یکبار در یکی از کارخانجات که مدیر کارخانه بودم صاحب کارخانه و مدیر عامل در دفتر من حضور داشت قائم مقام ایشان گفت که آقای مهندس بعنوان مدیر نمونه در استان انتخاب شده اند .
ایشان خیلی سریع و مشخصا از روی اجبار تبریکی گفت و سریع به کولر اسپیلیت نصب شده روی دیوار اشاره کرد که چرا این کولر کج نصب شده است شایسته نیست شما که مهندس هستی و مدیر کارخانه و نمونه هم شده ای در اطاقت کولر کج نصب شود . چون به اخلاقش اشنایی داشتم گفتم که می گویم درست کنند در صورتیکه کولر توسط نمایندگی مربوطه و با دقت زیاد و بدون عیب نصب شده بود و خودم هم شاهد بودم که با تراز دقیقا کنترل شده بود . این روش همیشه بدهکار یک روش منسوخ و بی ثمر در مدیریت است . وقتی شما نتوانی هر از چند گاهی از زحمات پرسنل تعریف کنی و تشویق و فقط ایراد بگیری باعث می شوی که بتدریج بیتفاوت شوند .
یک فنر را وقتی دائما فشرده نگهداری فنریتش را بمرور از دست می دهد . انسان که ماشین نیست نیاز به مراقبت وتعمیر و نگهداری دارد . یک ماشین را شما هر از چند گاهی استراحت می دهی و به مسائلش رسیدگی می کنی . انسان که بیشتر نیاز به مراقبت دارد . همیشه هم این مراقبت پرداخت پول و پاداش نیست گاهی یک تشکر خشک و خالی و یک لبخند اثر بیشتری دارد . خستگی رادر تن پرسنلمان انباشته نکنیم . فشار بیش از حد و غیر منطقی نیروهای با انگیزه و توانمند را نیز افسرده و خسته می کند . درست است که باید به پیش برویم و این مسابقه را می خواهیم برنده شویم ولی اگر در این مسیر که اگر یک مسابقه ماراتن باشد طولانی نیز هست گاهی توقف نکنیم و استراحتی نکنیم و به اب و روغن ماشینمان نرسیم هیچگاه به ته خط نمی رسیم . نیروهای خسته و بی انگیزه تا پایان راه با ما نخواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!