خسته نباشی !
خسته نباشی !

یکی از روشهای مدیریت این است که هر چه را پرسنل تحت مدیریت انجام می دهند شما یک ایراد بگیری و آنها را در حالت همیشه بدهکار قرار دهی . مدیر تولید تمام سعی اش را کرده است تا مثلا برنامه تولید را بنحو احسن اجرا کند در بازدید مدیر کارخانه یا مدیر بالاتر بدون اینکه به این زحمت و تلاش توجه شود به کثیفی جزئی کف سالن گیر داده می شود . یکبار در یکی از کارخانجات که مدیر کارخانه بودم صاحب کارخانه و مدیر عامل در دفتر من حضور داشت قائم مقام ایشان گفت که آقای مهندس بعنوان مدیر نمونه در استان انتخاب شده اند .
ایشان خیلی سریع و مشخصا از روی اجبار تبریکی گفت و سریع به کولر اسپیلیت نصب شده روی دیوار اشاره کرد که چرا این کولر کج نصب شده است شایسته نیست شما که مهندس هستی و مدیر کارخانه و نمونه هم شده ای در اطاقت کولر کج نصب شود . چون به اخلاقش اشنایی داشتم گفتم که می گویم درست کنند در صورتیکه کولر توسط نمایندگی مربوطه و با دقت زیاد و بدون عیب نصب شده بود و خودم هم شاهد بودم که با تراز دقیقا کنترل شده بود . این روش همیشه بدهکار یک روش منسوخ و بی ثمر در مدیریت است . وقتی شما نتوانی هر از چند گاهی از زحمات پرسنل تعریف کنی و تشویق و فقط ایراد بگیری باعث می شوی که بتدریج بیتفاوت شوند .
یک فنر را وقتی دائما فشرده نگهداری فنریتش را بمرور از دست می دهد . انسان که ماشین نیست نیاز به مراقبت وتعمیر و نگهداری دارد . یک ماشین را شما هر از چند گاهی استراحت می دهی و به مسائلش رسیدگی می کنی . انسان که بیشتر نیاز به مراقبت دارد . همیشه هم این مراقبت پرداخت پول و پاداش نیست گاهی یک تشکر خشک و خالی و یک لبخند اثر بیشتری دارد . خستگی رادر تن پرسنلمان انباشته نکنیم . فشار بیش از حد و غیر منطقی نیروهای با انگیزه و توانمند را نیز افسرده و خسته می کند . درست است که باید به پیش برویم و این مسابقه را می خواهیم برنده شویم ولی اگر در این مسیر که اگر یک مسابقه ماراتن باشد طولانی نیز هست گاهی توقف نکنیم و استراحتی نکنیم و به اب و روغن ماشینمان نرسیم هیچگاه به ته خط نمی رسیم . نیروهای خسته و بی انگیزه تا پایان راه با ما نخواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!