هتل المپیک؛ میزبان همایش الزامات استقرار ارزیابی سیستم کنترل های داخلی 

 

شرکت های بورسی و فرابورسی از سال آینده موظفند، علاوه بر صورت های مالی سالانه و گزارش هیئت‌مدیره، گزارش ارزیابی کنترل‌های داخلی را در مجامع خود ارائه دهند.

گزارش ارزیابی کنترلهای داخلی از ابتدای سال آینده به همراه صورتهای مالی سالانه و گزارش های هیئت مدیره در مجامع ارائه می شود. 
 

Tax; Conformity; Checklist; Report; Surveillance; Comparison; Order; Business; Finance; Certificate; Advice; Document; Form; Checkbox; Identity; Questionnaire; Writing; blue; Pen; Tick Symbol; Paper; rating; ranking; White; Isolated; Quality Certification; tax audit; non-conformance; satisfactory; graph; chart; desk; calculator; figures; Human Resources; audit; review;

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، امیرحمزه مالمیر، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه ارزیابی کنترل داخلی در شفافیت اطلاعاتی بازار سرمای بسیار اثر بخش است، گفت: ارتقای شفافیت اطلاعاتی بازار سرمایه، حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و پیشگیری از وقوع تخلفات، جرایم و تقلب‌ها از مهمترین اهداف این دستورالعمل است.

 

وی افزود: استقرار و به‌کارگیری کنترل‌های داخلی یکی از ابزارهای بااهمیت در برقراری گزارشگری مالی باکیفیت است و به هیئت‌مدیره و مدیران ارشد شرکت در ارائه اطلاعات قابل اتکاء و شفاف و نیز پاسخگویی هرچه مناسب‌تر کمک شایانی می‌کند.

 

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار درباره شیوه آشنایی اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتها با این سیستم ارزیابی جدید گفت: برای آگاهی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها و در راستای پیشگیری از وقوع تخلفات و جرایم در بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی تخصصی به تبیین الزامات استقرار و ارزیابی سیستم کنترل های داخلی و نحوه اجرایی کردن دستورالعمل کنترل های داخلی می بپردازد.

 

همایش الزامات استقرار ارزیابی سیستم کنترل های داخلی روز ۶ اسفندماه جاری با حضور نمایندگان ۶۰۰ شرکت بورسی و فرابورسی در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Alert: Content is protected !!