اخبار کار و تامين اجتماعياخبار ماليمدیریت منابع انسانی

جدول کامل شده بسته دستمزد ۹۳

Document1_01

جدول کامل شده بسته دستمزد ۹۳

بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار، حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار از ۴۸۷۱۲۵ تومان به ۶۰۸۹۰۰ تومان افزایش یافت. همچنین حق بن نقدی ماهیانه به ۸۰ هزارتومان، حق مسکن ۲۰هزارتومان، سنوات روزانه ۵۰۰تومان، حق اولاد یکنفر ۶۰۸۸۸ تومان، و حداقل مزد روزانه نیز ۲۰۲۹۷ تومان تعیین و تصویب شد که از ابتدای سال جدید اجرا خواهد شد.

  شورای عالی کار دیروز پس از ۶٫۵ ساعت بحث و گفتگو حداقل دستمزد سال آینده میلیون ها مشمول قانون کار را تعیین و تصویب کرد. بر این اساس، از ابتدای سال آینده تمامی کارگران و مشمولان قانون کار با افزایش دریافتی ماهیانه مواجه خواهند شد.

طبق مصوبه شورای عالی کار، از ابتدای فروردین ماه سال آینده حق بن نقدی کارگران از ۵۰ به ۸۰ هزارتومان، حق مسکن از ۱۰ به ۲۰ هزارتومان، حق سنوات از ۳۰۰ تومان روزانه به ۵۰۰ تومان، حق اولاد یکنفر از ۴۸۷۱۲ تومان به ۶۰۸۸۸ تومان و حداقل مزد روزانه نیز از ۱۶۲۳۷ تومان به ۲۰۲۹۷ تومان افزایش می یابد.

حقوق سطوح مختلف شغلی سال ۹۳ افزایش یافت

شورای عالی کار پس از تصویب افزایش درصدی حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار، میزان افزایش دستمزد سایر سطوح شغلی (گروه هایی که حداقل دستمزد بالاتر از مصوبه شورای عالی کار دریافت می کنند) را ۱۲ درصد ثابت و روزانه ۲۱۱۰ تومان تعیین و تصویب کرد.

  شورای عالی کار میزان افزایش حقوق سایر گروه های شغلی (افرادی که حداقل دستمزد آنها بالاتر از مصوبه است) را برای سال آینده، ۱۲ درصد ثابت به اضافه روزانه ۲۱۱۰ تومان اعلام کرد.

با این مصوبه، میزان دریافتی دستکم ۸٫۵ میلیون نفر از مشمولان قانون کار در سال ۹۳ نیز مشخص شد. شورای عالی کار میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده حداقل بگیران را ۶۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان تصویب کرده بود که طبق اعلام قبلی وزارت کار، جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر را شامل می شود.

ادامه مطلب

Review Overview

User Rating: 2.93 ( 11 votes)
1 2برگهٔ بعدی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 نظر در “جدول کامل شده بسته دستمزد ۹۳”

  1. با سلام
    حق مسکن همچنان ۲۰۰ هزار ریال است. (شورای عالی کار ۴۰۰ هزار ریال تصویب کرد و به هیئت دولت فرستاد که تا این تاریخ تصویب نشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

This site is protected by wp-copyrightpro.com

بستن
قالب وردپرس